Galerie

MAPY A PLÁNY

Návrh nového Metropolitního plánu Prahy.

Velmi vyhovjící místo pro developerskou zástavbu. Pro to, aby byl zámecký areál přes stovky podpisů petice, opakovanými žádostmi Magistrátu HlmP a jednotnou vůli radnice Prahy 6 prohlášen jako státu veřejně nepotřebný a bylprodán ve dražbě, jejíž jediným kritéiem je cena. Zmizí zámek stejně, jako se prodává koupaliště Džbán, Dejvické nádraží, koupaliště v Šárce? Jeho hodnota je jinde než ve stovkach milionů v tomtookamžiku.

Zámecký areál vyznačený neřízenou dusící zástavbou bez veřejného prostoru či vybavení. Evropská funguje jako fyzická a psychická bariéra oblasti. 

Historický plán okolí zámku podle pamětníka Pana Procházky z 30. let. Červeně jsou vyznačeny budovy stojící, žlutě budovy zbořené. Patrné je prameniště Dejvického potoka v areálu zámku, dvě jezírka s prameništěm související, tisíciletá studna v oblastii staré teplárny a zbořeného komína, Hradní potok, Dejvický potok, dvoje závory na přechodu přes Buštěhradskou dráhu, který již mnoho desetiletí chybí. Ještě neexistuje Evropská. VšE bílé byly sady a zahrady.

ortofotomapa zámku, a prázdného areálu staré teplárny na bývalých zahradnictvích a bohatém prameništi.

Územní plán propojený s ortofotomapou ze 30.let. Oblast byla napánována vytvořit jako zahradní město, stejně jako Hanspaulka, Ořechovka a Staré Vokovice. zahradní městomělo běžet až po Ruzyň. Výstavbu přerušila druhá světová váka a pak už k ní nedošlo.

Územní plán Prahy z 30.let. Větší celek včetně Vokovic a částečně Petřin. Mderní zahradní město s měce modelovanými tvary ulic, zámecký areál o třetinu větší, prostředí doplňují drobná náměstíčka, prostor pro život.