Zámek Veleslavín

DEN ARCHITEKTURY 2019

V rámci Dne architektury proběhla prohlídka zámku Veleslavín, přednáška Zauzlovaný uzel Veleslavín a procházka bývalým Strnadovým zahradnictvím 

Zámek Veleslavín

Ve středu 2. 10. 2019 proběhla v rámci Dne architektury prohlídka Veleslavínského zámku.

Už v osm hodin se před branou zámku vytvořila fronta a lidé se k bráně scházeli celý den, i v dešti. Komentovanou prohlídku si s průvodci prožilo asi 600 lidí, další jsme mohli provést alespoň po nádvoří a ukázat jim výstavu. V rámci pravidel daných vlastníkem objektu, který nám prohlídku umožnil, jsme navyšovali kapacitu, jak to jen šlo. Zájem byl ale mnohem větší a na všechny se nedostalo. Už dopoledne byla kapacita na celý den vyčerpána, což jsme se snažili dát všemi cestami vědět.

Podařilo se nám ale něco velmi důležitého. Dokázali jsme společně, že o zámek je zájem, lidé jej vnímají jako důležitý prostor, který nejen probouzí vzpomínky na minulost, ale především nabízí zde tolik potřebný veřejný prostor. O to nám šlo především. Zámek a jeho park je pro nás, v severní části Prahy 6, důležitý. Děkujeme vám za zájem, bylo to pro nás velké povzbuzení.

Krátká fotoreportáž: